logo La Cité francúzština
Bienvenue sur le site de La Cité! Vitajte na stránke jazykovej školy La Cité! Francúzština v centre Bratislavy pre dospelých i deti vo výškovej budove Istropolisu – to je La Cité.
Muž na bicykli La Cité francúzština
Ikona konverzácia La Cité francúzština

Konverzácia

Našim cieľom je venovať čas a energiu rozhýbaniu jazyka a prekonaniu psychologickej bariéry pri rozprávaní cudzím jazykom
Ikona usmiate postavičky La Cité francúzština

Malé skupiny

V skupinách s max. 6 študentmi je možné flexibilne reagovať na potreby a maximálne využiť priestor na sebarozvoj
ikona dobrý nápad La Cité francúzština

Milí ľudia

Hodiny nie sú len učením, ale aj zábavou a garantujeme Vám, že na hodiny do La Cité budete chodiť vždy s radosťou.
ikona mapa La Cité francúzština

Vždy blízko

Výuka v La Cité prebieha na dobre dostupnom a známom Trnavskom mýte vo výškovej budove Istropolisu
ikona knižnica La Cité francúzština

Knižnica

Študenti kurzov majú k dispozícii našu knižnicu, kde nájdete množstvo zaujímavých kníh
žena na pláži La Cité francúzština

Francúzština na leto – intenzívne kurzy

 

Letný kurz úroveň A1

Nechcete začínať s jazykom zdĺhavo a máte motiváciu zahryznúť sa do francúzštiny intenzívne a efektívne? Chcete sa naučiť základy tak aby sa Vám dostali pod kožu? Tento kurz je pre vás ako stvorený. Naučíme sa základné frázy do života, základné časy, výslovnosť a po dvoch týždňoch sa francúzštiny nebudete chcieť vzdať.

Letný kurz úroveň A2

Ak sa dlhšie trápite s francúzštinou a máte dojem, že sa nikdy nerozrozprávate, tento kurz je pre vás. Budeme veľa rozprávať na jednoduché témy zo života. Hodiny budú živé a plné zaujímavých tém. 

Konverzačné hodiny úroveň B1/B2

Ak sa chcete rozprávať o zaujímavých témach po francúzsky, príďte na naše konverzačné hodiny.

Termín 13 – 23. august 2018

kurzy: 2 týždne po 4 dni (pondelok – štvrtok) konverzácie: 2 týždne po 2 dni (pondelok a streda) 4 – 6 študentov / kompletné materiály

Francúzština pre dospelých

  Materiály zostavujeme pomocou kvalitných francúzskych učebníc a  podkladov našich vlastných lektorov Od úplného začiatku dbáme na kontakt študenta s autentickými frankofónnymi textami, nahrávkami a videami a na oboznamovanie sa a precvičovanie gramatiky. O všetkom diskutujeme po francúzsky, čo vedie k neustálemu precvičovaniu rozprávania. Nestane sa, že by ste na hodine nerozprávali. Na hodinách budeme preberať aktuality a zaujímavosti zo sveta (zasielané dostatočne vopred každému študentovi na mail spolu s výberom slovnej zásoby a špeciálne upravené podľa Vašej úrovne), budeme rozoberať seriály, články, časopisy a knihy, ktoré budú zadávané v rámci domácej prípravy. V priebehu kurzu Vám budeme dávať materiály na prehlbovanie vedomostí nadobudnutých počas kurzu – slovná zásoba, gramatické cvičenia k samoštúdiu.
žena a mrakodrapy La Cité francúzština

UČEBNICE ZADARMO

Tohtoroční prví traja prihlásení na kurz A1.1 pre dospelých od nás dostali renomovanú francúzsku učebnicu ÉDITO na kurzy v hodnote 25 EUR zadarmo!

mickey mouse La Cité francúzština

Francúzština pre deti od 4 do 6 rokov

Nehovorí sa pre nič za nič, že deti v nízkom veku sú špongie na jazyky. Sú to prirodzené talenty, stačí len využiť vývojové okno, kedy je pre nich učenie najjednoduchšie a zároveň najzábavnejšie. Na kurzoch sa budeme snažiť plne využiť túto príležitosť hravou, nenásilnou formou. Detičky sa prirodzene a v praxi naučia základné frázy, počítať, farby, zvieratá, dopravné prostriedky a mnohé iné. Budeme pri tom využívať detské knihy, videá, rozprávky a spoločenské hry. Máte možnosť si nahradiť až 2 hodiny do konca decembra 2018.
prasiatko peppa La Cité francúzština

Francúzština pre rodičov s deťmi do 1,5 roka

Kurz je určený mamičkám/oteckom na materskej/rodičovskej dovolenke. Na tomto kurze nie je potrebné hľadať opatrovanie detičiek, aby sa mamičky/oteckovia mohli jazykovo vzdelávať a pritom aj zabaviť. Výučba prebieha na veľkom koberci, rodičia sa učia a detičky sa hrajú s množstvom dostupných hračiek. O zábavu majú postarané deti aj dospelí. Plynulý priebeh hodiny zabezpečuje obmedzený počet účastníkov – max 4 mamičky/oteckovia + max 4 deti. Máte možnosť si nahradiť až 2 hodiny do konca decembra 2018.

e-book zadarmo: Účinné tipy ako sa učiť francúzštinu

La Cité – Jazyková škola 1
La Cité – Jazyková škola 2

Individuálne hodiny francúzštiny

Chcete sa vzdelávať individuálne? Neváhajte nás kontaktovať. Zabezpečíme hodiny pripravené na mieru vašim potrebám. Či už ide o bežnú francúzštinu, o prípravu na maturitu alebo prípravu v súvislosti s jazykovým pobytom v zahraničí, radi vám pomôžeme. Prihláste sa nám teraz.
písací stroj La Cité francúzština

Blog

 

Prečo jazykovo vzdelávať deti od najútlejšieho veku?

Nechcete začínať s jazykom zdĺhavo a máte motiváciu zahryznúť sa do francúzštiny intenzívne a efektívne? Chcete sa naučiť základy tak aby sa Vám dostali pod kožu? Tento kurz je pre vás ako stvorený. Naučíme sa základné frázy do života, základné časy, výslovnosť a po dvoch týždňoch sa francúzštiny nebudete chcieť vzdať.  

POKRAČOVAŤ NA BLOG LA CITÉ

Kto sme?

MGR. Iva Dudášová

Hlavná lektorka la cité

  • Žila vo frankofónnej krajine 15 rokov
  • Navštevovala francúzsku štátnu školu Lycée Lyautey v Casablance
  • Absolvovala francúzske bilingválne gymnázium Metodova v Bratislave
  • Má odbornú štátnu jazykovú skúšku z francúzštiny a certifikát DALF C2 (Diplôme approfondi de la langue française niveau C2)
  • Má vysokoškolský diplom z odboru Učiteľstvo – francúzsky jazyk a literatúra a anglický jazyk a literatúra – Filozofická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave
  • 10-ročné skúsenosti s učením francúzštiny formou individuálnych hodín a kurzov
  • Má skúsenosti s prirodzenou výučbou francúzštiny malým deťom

Kontakt

La Cité – Jazyková škola

Napíšte nám správu

e-mail: info@cite.sk | Vajnorská 1, 831 03 Bratislava